Lenesha Blue Butterfly Herringbone і перше інтерв’ю з майстринею

Advertisement

Эта публикация на украинском языке, русский вариант.

Випала мені неймовірна нагода придбати слінг нашої української майстрині Лєнєши. Один з трьох шаликів міні-колекції Blue Butterfly — Blue Butterfly Herringbone 100% cotton warp with white 100% cashmere weft.

Як доволі досвідчена слінгомама, я можу відверто сказати — в мої руки потрапив унікальний екземпляр ручного ткацтва. І потрапив стрімко. Я ще оговтатись не встигла від радості перемоги в лотереї, а він вже був у мене.

Спочатку приємно вразила торбинка, в якій знаходився:

Lenesha

Ну а потім і сам слінг. Я ціную перфектні речі, зазвичай в око впадають якісь мікродефекти, а тут — ідеал!

Lenesha wrap

Він має вагому щільність — 375 gr/m2, але при цьому є  пухким та м’яким, володіє приємним баунсом і магією домотканих полотен.

І ось мені, зачарованій власниці цього дива, стало цікаво, як же наша звичайна слінгомама стала досить відомою ткачинею. Я набралася сміливості, підготувала питання і попросила Лєну відповісти на них. Ось, що вийшло.

Лєно, здрастуйте! Думаю нашим українським, та й  не тільки, слінгомамам буде цікаво дізнатися, як Ви познайомились із слінгоносінням?

Helen Kozachenko

Зі слінгоносінням мене познайомила Альона (fatessa), дала посилання і порадила повивчати.
Прим. Альона- fatssa – дуже досвідчена російська слінгомама, в слінгоспільнотах помічена з 2007 року.

Який шарф у вас був першим, напевно є слінг, який згадуєте з ніжністю? Слінгохворобою «шарфянка» хворіли? :))

Майже відразу я замовила два трикотажних Мобі і стала приглядатись до  Гірасолів. Мобі у мене особливо не пішли, Ілля дуже швидко набирав вагу, а от десь до його місяцю-півтора приїхали перші Гірасоли від Метромініс і Ватанай. Ватанайская Маруяма і Гірасол Чококабана осіли у мене на перші півроку. А потім почалася ера знайомства з ТБВ і Дідімос:-)
Звичайно я хворіла шарфянкою, я дуже полюбила Діді Індіо і будь-які петрольні Діді. До другого немовляті у мене зібралася моя ідеальна на той момент стопка і перший рік мені нічого нового і не треба було.  Ну треба було, звичайно, але без особливих істерик. А потім була ера Оша і ера Артіпоп. Але все одно з особливою ніжністю я згадую свою Марусю (Маруяма).

Слінгоманьякі часто залишають пенсіонерську стопку, можливо і ви щось залишили для майбутніх поколінь?

Пенсіонерська стопка у мене є, так, для онуків, як я її називаю:-) В ній я вирішила залишити всіх по одному — Памір, Дідік, Оша, Паво і Артіпоп.

Lenesha stash

А як виникла ідея ткати свої власні шарфи? Скільки минуло часу від початку і до отримання першого тестера?

Ще роки три тому, коли тільки з’явилися перші Аппі, я вивчала можливість придбання верстата, щоб спробувати ткати. Але я не могла зрозуміти, як реалізувати фізичну доставку верстата в Україну. Але в якийсь момент, в кінці весни минулого року все збіглося в голові, і справа стала за малим, знайти потрібний верстат в потрібному місці. Я купила один, вузький, привезла, почала пробувати ткати шийні шарфи, як спочатку і планувала, але не переставала відстежувати широкі верстати. І буквально через пару місяців я його знайшла. У грудні я почала ткати шийні шарфики вже на широкому верстаті і в кінці січня виткала свої перші тестери.

Advertisement

Знаю, що було випробувано кілька верстатів. Який став найпродуктивнішим?

Верстатів було всього два, один вузький і один широкий, у широкого більше можливостей в плані малюнків, але і вузький зараз простоювати не буде, на ньому планую продовжувати ткати шийні шарфи. Ну і я весь час у пошуку, хочеться ще більш потужний верстат, але на жаль, це дуже рідкісне явище, щоб збіглася ціна, якість, і умови доставки, але я чекаю і шукаю.

Звичайно ж запитаю, де ви черпаєте натхнення? Міні-колекція Blue Butterfly викликала особливий захват у слінгоспільноті!))

Натхнення черпається з усього, картинки Design Seeds, спілкування з людьми, поєднання улюблених кольорів, або просто моточки ниток ось так розклалися :)

Lenesha loom
Розклалося

У вас є помічники-ткачі або ви заправляєте верстат і тчете самі?

Тку від початку і до кінця все сама. Звичайно на перших етапах дуже багато допомоги було від знайомих ткачів Наташі Jaanoo Handwoven і Жені (Олени) Lemonless, а також фб-спільнот. Але зараз вже вироблена своя технологія, яка стабільно працює, але я все одно кожен раз над чимось експериментую. В останній раз це була максимальна довжина основи — 6 шарфів.

Чим розважаєте себе під час роботи? Музика, може, особлива?))

Під час роботи я «дивлюся-слухаю» серіали. Деякі від початку до кінця, деякі в міру виходу серії, але навіть якщо нічого дивитися з серіалів, завжди є якесь кіно.

А з того, що вже виткалось, є самий-самий? Хто ж це?

З того що виткала, найулюбленіший Tenderness з шелко-кашеміром, і Chinchilla Rainy Days, і Sri Thanu, всі улюблені:-))) але саме той, який я хочу залишити собі, вже запланований, намальований і навіть нитки закуплені, залишилося його вписати в графік.
Фото улюбленців.

Lenesha Tenderness
Lenesha Tenderness
Lenesha Chinchilla Rainy Days
Lenesha Chinchilla Rainy Days
Lenesha Sri Thanu
Lenesha Sri Thanu

Напевно є матеріал, з яким легше працювати. Я маю на увазі склад ниток.

Так, я дуже люблю ткати шовк-кашемір і буретний шовк, але останнім часом фаворитом став коттольон, а так само тусса дуже цікаво лягає.

Ось виткався (народився :)) новий слінг. Важко відпускати його?

Так, важко, з деяким легше, з деяким складніше, один раз я навіть попросила Дібс на своїй шарф у власниці :)

На останок хочу висловити захоплення вашою роботою — той екземпляр, який оселився у мене, просто чудовий! І, звичайно ж, побажати натхнення і сміливості, для підкорення нових вершин !!

Дякую, Ліля. Я сподіваюся він радує тебе так само, як мене радують шарфи, коли я їх знімаю з верстата:-)

Нагадаю, що всі колекції можна побачити на Фейсбуці у групах  Lenesha  та  Lenesha weaving chatter

Ііііі, нарешті, фото Blue Butterfly Herringbone ін екшен))

Lenesha Blue Butterfly Herringbone
Lenesha Blue Butterfly Herringbone
Lenesha Blue Butterfly Herringbone
Lenesha Blue Butterfly Herringbone
Lenesha Blue Butterfly Herringbone
Lenesha Blue Butterfly Herringbone

Iнтерв’ю підготувала: Лілія Чепурна.
Автори фотографій: LeneshaElena Moskaleva та Лили Че
Перевод на русский язык на следующей странице.
Перевод на английский язык по ссылке.

Comments

  1. 6igella says:

    Ну надо же, а я думала, что уже ничего не хочу :(
    ))

Добавить комментарий